Pronájem krytu z 2. sv. války | Offroadsafari.cz

Pronájem krytu z 2. sv. války

723 772 882 8:00-20:00
Tripadvisor travelers choice 2022
CZ EN DE
Přespat v krytu z 2. sv. války si troufnou jenom ti otrlí. Večer s neopakovatelnou atmosférou v něm už ale strávila nejedna parta, a dokonce i děti školou povinné.

Ať už chystáte posezení s přáteli, rodinnou sešlost nebo firemní akci, na tohle místo budou vaši hosté vzpomínat dlouhá léta. Pronajměte si Štáb RICO - Luftschutz kryt továrny Marbach & Riecken AG, z období druhé světové války. V krytu s působivou atmosférou můžete strávit třeba jen pár hodin, nebo klidně i celou noc. 

Rádi vás před vaší akcí vezmeme také na speciální zkrácenou verzi výletů Po stopách 2. sv. války a/nebo Uhelným Mosteckem. 

Jeho příběh

Štáb RICO byl v letech 1944 a 1945, během bombardování chemické továrny STW AG v Záluží, intenzivně využívaný pro ochranu pracovníků továrny, nájemců, vojáků a dočasně i žen a dětí z vybombardovaného zálužského sídliště. V 50. letech byl kryt upraven na kryt civilní obrany a takto byl využíván až do roku 1991. Kryt měl zvládnout útok na chemické závody vzdušným výbuchem termojaderné zbraně o síle 400kt TNT. Jeho kapacita byla asi 90 osob. 

Jak to tam vypadá

Po dvaadvaceti letech jsme kryt náhodou objevili a začali s rekonstrukcí dvou hlavních úkrytových místností, ve kterých se díky tomu dá nyní pohodlně pobývat. Ostatní místností včetně štábu jsou v prakticky nedotknutém stavu a s kompletním vybavením a dokumentací.  Exponáty v krytu se týkají druhé sv. války, civilní obrany, místní geologie a  hornictví. K vidění je mnoho dobových předmětům, mapy, plynové masky atd. 

Vybavení a další nezbytné informace:

  • V krytu jsou velká krbová kamna a dostatek suchého dřeva, před akcí vám zatopíme, abyste přišli do tepla. Skvěle se v nich pečou buřty nebo si na něm můžete ohřát guláč či zelňačku, jak je ctěná libost.
  • Dáme vám přístup k lednici v kanceláři nad krytem, pivo ale můžete s přehledem chladit i na schodech - všechny jenom sedmé ;)
  • Nečekejte gauče - sedí se stylově na bednách od munice, místo je pohodlně pro 20 lidí, dalších 10 na stojáka
  • K dispozici je počítač, projektor, plátno 2x2m a WI-FI.
  • Přímo v krytu najdete umyvadlo s pitnou vodou.
  • WC je v patře nad krytem, čekejte tovární klasiku, ne ručníčky ve tvaru labutě.

Adresa

Sokolská 30
436 01 Litvínov

Cena

Na té se domluvíme, jakmile budeme vědět vaše představy.

Kontaktujte nás

Na tel. č. +420 723 772 882 nebo e-mailu info@offroadsafari.cz

 


Vyrazte s námi na první trip levněji!

Nechte nám svůj e-mail, pošleme Vám kód na 10% slevu a info, když se bude dít něco, co by Vás mohlo zajímat.


Váš e-mail budeme střežit jako oko v hlavě.